MHC Martin – HK Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly a asistencie: 39. Galamboš (Brňák, Kozák), 53. Kӧnig – 16. Vopelka (Hlinka, Hatala), 26. Bezúch, 47. Ručkay (Vopelka, Šťastný), 60. Hlinka (Vopelka)
Vylúčení: 4:6 na dve minúty, presilové hry: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 34:22
Rozhodovali: M. Štefik – J. Tvrdoň, Š. Synek
MHC Martin: Corbeil – Brňák, Kozák, Tabaček, Pulli, Bačik, Kӧnig, Rusina, Pacalaj – Varga, Galamboč, Korostin – Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, Dlouhý, Pokrivčák – Rzavský, Jurášek, Rapáč
HK Dukla Trenčín: Volden – Holenda, Hatala, Drgoň, Starosta, Pač, Pavúk, Trška – Sojčík, Sádecký, Hossa – Hlinka, Šťastný, Vopelka – J. Ručkay, Švec, Štumpf – Bezúch, Šimun, Gašparovič – M. Hecl
Hneď úvod stretnutia priniesol šance na oboch stranách – spomedzi hostí to skúšal Hossa či Ručkay, na druhej strane sa dostal do brejku Koyš. Gólové skóre mohol otvoriť Vopelka, jeho zásah napokon ale kvôli postavenému útočiacemu hráčovi v bránkovisku uznaný nebol. Vzápätí si veľkú šancu vybojoval spomedzi domácich Markovič, zakončením zblízka ale neuspel. Príležitosti na úvodný gól stretnutia sa i naďalej striedali na oboch stranách, svojej šance sa ale ujal Vopelka, ktorý po skvelej prihrávke od Hlinku prekonal zblízka Corbeila a poslal Duklu do vedenia.
Stredné dejstvo začali domáci s presilovou hrou, počas ktorej to dobre myslela dvojica Koyš – Tabaček. Hoci sa už-už zdalo, že Martinčanom sa podarí vyrovnať, opak sa stal skutočnosťou. Z vlastného obranného pásma sa predral dopredu Bezúch a strelou sprava zvýšil trenčiansky náskok. Spomedzi domácich mohol udrieť Heizer, jeho strela spoza ľavého kruhu napokon skončila vo Voldenovej lapačke. Neskôr trenčianskemu gólmanovi pohrozil tiež Dlouhý, ktorý to skúšal spomedzi kruhov z otočky. Presný zásah zo strany domácich napokon predsa len prišiel – Galamboš si poradil s Hossom a spoza brániaceho Trenčana vymietol pravý horný roh.
Začiatok záverečnej tretiny sprevádzala štipľavá strela Brňáka, Volden si s ňou však dokázal poradiť. Dukle bola poskytnutá presilová hra a hoci sa Hlinka šikovne natlačil pred bránku, skórovať sa mu nepodarilo. Následne to skúšal spoza obrancu Ručkay, no ani tento raz sa hostia netešili. Radosť na renčianskej striedačke zavládla až v 47. minúte, keď po skvelej práci Šťastného s Vopelkom zakončoval do odkrytej bránky Ručkay. Na druhej strane chýbal kúsok šťastia Dlouhému, ktorý sa dostal do brejku, ale nastrelil iba žrď. Znížiť sa však v 53. minúte podarilo Kӧnigovi, ktorý strelou od modrej prepálil skutočne všetko, čo mu stálo v ceste. V samom závere Martinčania hrýzli, ale recept na Voldena nájsť nevedeli. Rozhodli sa i pre power-play, no ani hra bez brankára im nepomohla. Ba práve naopak – do prázdnej bránky poslal puk Hlinka a poistil tak víťazstvo pre svoj tím.
Hlasy trénerov: (TASR)
Pavel Paukovček, tréner Martina: "Dnes nás súper vyškolil z efektivity. Doplatili sme na chyby, po ktorých sme trikrát inkasovali. Nasadenie a bojovnosť nám nechýbali. Žiaľ, nešli nám presilovky. Súper mal vynikajúceho brankára a jeho hráči veľmi dobre bránili predbránkový priestor. Aj preto sme vyrovnávajúci gól nestrelili. Myslím, že nejaký bod by sme si za dnešný výkon zaslúžili."
Július Pénzeš, tréner Trenčína: "Bol to náročný zápas. Privítali sme možnosť posilniť sa v závere dlhodobej časti. Prvýkrát sme sa v tejto zostave zišli iba dnes ráno na rozkorčuľovaní. Veľmi oceňujem kolektívny výkony a bojovného ducha, ktorý sme predviedli a ktorý nás priviedol k víťazstvu a prepotrebným trom bodom. Takýmto prístupom budú určite pribúdať aj ďalšie body na našom konte a dostaneme sa do play off."